Spolupráce na bázi služby člověka ve prospěch celku
Navigace pro jednoduchý postup
Holistická spolupráce probíhá na základě přirozeného práva člověka ve formě osobní služby konané ve prospěch Celku v těchto základních krocích,
ve kterých se přirozeně aktivuje a deaktivuje poskytování a čerpání holistického produktu
Vznik dohody a aktivace spolupráce
Dobrovolný výběr a zaplacení holistického produktu, jako smluvního rámce spolupráce
Závazné upřesnění
a rezervace
Ujednání termínu, místa a konkrétní činnosti poskytované
v rámci holistického produktu
Naplňování holistického
produktu
Realizace domluvené činnosti v rozsahu jeho zaplacené základní hodnoty
Deaktivace spolupráce a zánik dohody
Naplnění holistického produktu a vyrovnání jeho reálné hodnoty podle jeho výsledku
Jednotné hodnoty, premisy
a principy spolupráce
v rámci služby člověka
konané ve prospěch Celku
Tyto hodnoty, premisy, principy a kolizní pravidla jsou jednotné a universální pro všechny účastníky spolupráce, a to bez rozdílu či ohledu na jejich právní formu existenci (člověk, nebo určitá právnická fikce), neboť jsou oporou pro tvoření vzájemně férové a prospěšné spolupráce s úspěšnými výsledky. Proto jsou nedílnou součástí každé smlouvy, která se uzavírá ústně nebo písemně v rámci naší vzájemně investiční spolupráce či jiné prospěšné výměny určitých hodnot a vzájemných plnění, potažmo kdy se nejedná o vzájemně vyrovnané plnění do záměru vztahu na bázi pro bono nebo daru.
1. Jednotné výchozí universální hodnoty reciproční výměny a spolupráce na bázi služby ve prospěch Celku, které budeme jednotně ctít a při naší spolupráci prakticky ctít, dodržovat a naplňovat
Jednotné výchozí universální hodnoty, které jsou základem každé prospěšné a férové spolupráce, které
a) Dobrovolnost a vědomý – vyrovnaný přístup v rozhodování a chování vůči sobě a druhým, který se vyrovnává díky společnému záměru, který funguje na jednotně prospěšném duchu (zákaz jednání na úkor či škodě Celku)
b) Vyvážené a rovnocenné postavení všech členů jednoho Celku (zákaz povyšování či ponižování sebe nad druhé a naopak)
c) Pravdivost, férovost, poctivost, otevřené, čestné a upřímné chování podporující přirozenou důvěryhodnost, bez falešných slibů a lhaní
d) Týmová spolupráce, řádná součinnost a spolupráce při praktickém naplňování záměru spolupráce, dodržování domluvených termínů, kroků, dohod a daných slibů
e) Vlastní rozhodování člověka se musí legitimně opírat o konsensus (tj. většinové rozhodnutí a vůli lidí v daném Celku (jejich hlasování).
f) Respektování rovnocennosti a svébytnosti vůle každého jedince tvořícího Celek (tj. jeho možnost svobodně se rozhodovat a nést za to i svoji odpovědnost) včetně jeho osobní integrity.
g) Včasné vyjasňování jakýchkoliv nedorozumění, rozporů a konfliktů
h) Mimosoudní vyjasňování a řešení jakýchkoliv sporů
ch) Respektování a naplňování jednotných hodnot, záměru, premis a principů spolupráce v duchu těchto podmínek
2. Jednotné, základní universální premisy vzájemně prospěšné a férové výměny a spolupráce, které budeme vzájemně ctít a při naší reálné spolupráci prakticky naplňovat a při uzavření písemné smlouvy rozvádět do detailních pravidel
Tyto jednotné, základní universální premisy vzájemně prospěšné a férové výměny a spolupráce budeme jednotně ctít a při naší reálné spolupráci prakticky naplňovat a při uzavření písemné smlouvy rozvádět do detailních pravidel:
a) Vzájemná výměna hodnot bude probíhat na bázi dobrovolné polupráce, která bude od jejího počátku naladěna jednotnými základními hodnotami, záměrem a principy a kolizními pravidly, které respektují dobrovolnost, rovnocennost, svébytnost (právo rozhodovat se svobodně dle vlatní vůle pod svojí odpovědností) a férovou reciprocitu a tedy obousměrnou vyváženost spolupráce, ve které obě strany dávají i současně i přijímají. Vyrovnanost postavení, ve kterém jedinec jinému dává i od něho dostává je z principu zdravá, podpůrná a prospěšná pro každého. Proto bude každá spolupráce probíhající v rámci Služby ve prospěch Celku zajišťovat tuto férovou rovnováhu mezi dáváním a braním a pokud ji nebude zajišťovat, kterákoliv strana vztahu může legitimně takovouto spolupráci ukončit poté, co dala druhé straně výslovně najevo, že ve spolupráci není spokojená a že pro ní není podporující a reciproční.
b) Vzájemně férová a prospěšná spolupráce mezi účastníky proto potřebuje nejen jasnou dohodu a parametry vzájemného plnění (co si spolu vyměníme, kdy a v jaké hodnotě), ale i jasné hodnoty a principy, popř. pravidla, která tyto hodnoty a principy respektují a detailně rozvádějí.
c) Aby spolupráce byla skutečně prospěšná i pro její strany spravedlivě obohacující, vyžaduje to i poctivost a ochotu vnímat a férově ocenit (vyvážit) skutečný přínos, kterým každá strana přispíví a druhé straně skutečně pomáhá či jí podporuje v uspokojování jejích osobních potřeb, zájmů či cílů, které ze samotné podstaty, principu i v konečném důsledku nesmí jinému či jiným jedincům záměrně škodit, ubližovat či ho jinak zneužívat.
d) Proto se transparentně hned na samém počátku formování vzájemné spolupráce přirozeně mezi stranami nalaďuje jednotný záměr, hodnoty a principy a všestranný osobní dobrovolný smluvní závazek tyto klíčové základy spolupráce jednotně ctít a přednostně dodržovat vůči sobě i druhým s tím, že na tyto jednotné základy vyrovnaného a prospěšně fungujícího vztahu všichni účastníci dobrovolně hned na počátku přistoupí předtím, než strany vůči sobě zahájí praktické naplňování společného záměru a cílů konkrétními vklady investovanými do společného vztahu a spolupráce prováděné v rámci vědomé harmonizace určitého vztahu podle holistické spravedlnosti s podporou holistického právníka nebo mediátora a průvodce touto harmonizací.
e) Každá strana vztahu, která investuje ve společný prospěch Celku (tj. který zahrnuje sebe i ostatní účastníky) se souhlasem druhé strany či stran daného vztahu určité zdroje a hodnoty ze svého vlastního legitimního vlastnictví a majetku, má přirozené legitimní právo na spravedlivé reciproční vyvažování a vyrovnání této svojí investice či vkladu provedeného v rámci daného vztahu ve prospěch Celku.
f) Poctivé a dobrovolné vzájemné vyvažování či vyrovnávání základních vstupních investic do vztahu (Celku) skrze svoje vlastní plnění definovaný skrze konkrétní investiční dohodu (jejíž rámec je sjednán konkrétním holistickým produktem) v duchu dohody o spolupráci respektující tyto jednotné hodnoty, premisy a principy spolupráce, se považuje za jednotnou a rozhodnou vstupní premisu prospěšné spolupráce, potažmo dobrovolného rozhodnutí každé strany do takovéto férové a reciproční spolupráce vstoupit.
g) Poctivé a dobrovolné vzájemné vyvažování či vyrovnávání základních vstupních investic do vztahu (Celku) je rovněž účinnou prevencí vzniku jednostranně prospěšných a nerecipročních vztahů, jakož i tvoření dluhů, ze kterých vznikají odpory a závislost, jež brzdí a blokují prospěch pro všechny účastníky (což se na materiální úrovni projevuje ve formě konfliktů a sporů).
h) Kterákoliv strana může legitimně na počátku či v průběhu spolupráce požádat o přizpůsobení či detailnější rozpracování těchto základních hodnot, principů spolupráce do detailní smlouvy, která bude stranami i ručně podepsána, potažmo s případným ověřením pravosti podpisů a její přímé vykonatelnosti s tím, že se strany budou i spravedlivě podílet na nákladech spojených s takovýmto nastavením spolupráce na míru.
ch) Mezi stranami bude uzavřena písemná smlouva na spolupráci v obratu vzájemného plnění nad 100.000 Kč, pokud o to kterákoliv ze stran požádá a podělí se o náklady s tím spojené. Smlouva bude uzavřena osobně a písemně mezi legitimními představiteli stran, pokud se bude jednat o společnou investici do vědomé harmonizace vztahu, ve kterém půjde o plnění mezi stranami vyšší jak 1.000.000 Kč. Písemná Rámcová smlouva na spolupráci bude uzavřena na 12 a více objednávek za rok v objemu vyšší 100.000 Kč.
3. Co je podstatou služby konané ve prospěch Celku a na čem staví ?
a. Služba konaná člověkem ve prospěch Celku je jeho osobním projevem tvůrčí činnosti a výkonem bytostného práva, který staví na “přirozené/dobrovolné vzájemně prospěšné a reciproční výměně (ekonomiky dobrovolného vzájemného recipročního plnění)” mezi jeho příjemcem a dávajícím, ve kreré se spravedlivě vyvažuje příjem s výdajem energie do vzájemné rovnováhy = neutrality a nikdo nespravedlivě (neprospěšně) ve vztahu jen jednostranně nedává či nebere na úkor či ke škodě druhého.
b. Práce prováděná člověkem v rámci praktického výkonu svého živobytí na bázi přirozeného/vrozeného práva nemůže být jiným rovnocenným jedincem (ani jejich skupinou) proti vůli či bez výslovného souhlasu v rámci jejich vlastního bytostného práva jakkoliv regulována (tj. podmiňována či jinak omezována). Neboť každý jedinec může svoje vlastní přirozené právo vykonávat pouze a jen za sebe, tj. i se sám v jeho výkonu omezovat či podmiňovat.
c. Výkon přirozeného práva člověkem (privátně či veřejně) proto není legitimně ani legislativně regulován z logiky samotného práva, protože o způsobu výkonu svého práva rozhoduje výhradně každý jednotlivý člověk, který dané právo sám za sebe pod svojí bytostnou odpovědností vykonává.
d. S přirozeným právem “dobrovolně sloužit, tvořit nebo provádět službu ve prospěch Celku” se pojí i “právo zvolit si takovou konkrétní formu, podobu či způsob pro praktický výkon či realizaci tohoto svébytného přirozeného práva člověka”. Konkrétní forma či způsob služby ve prospěch celku není legislativně nikde definována. S ohledem na svébytný výkon osobní služby ve prospěch Celku (tj. vycházející z přirozených principů svobody a s ní spojené osobní odpovědnosti člověka za její důsledky) se tato služba prováděná ve prospěch většího počtu lidí, jako jednoho propojeného Celku vykonává transparentně, jakožto “osobní společenská či veřejná služba člověka ve prospěch Celku” pod jeho skutečným jménem a příjmením, popř. se může spojit se značkou/logem bez právní subjektivity, kdy je zachovaná jeho plná osobní odpovědnost za výkon svojí služby.
e. Tím není dotčeno právo člověka nechat se inspirovat jiným (jimými) a dobrovolně (tj. se svým souhlasem) implementovat či následovat jejich vlastní pravidla nastavená pro svůj výkon přirozeného práva, pokud k tomu obdržel jejich souhlas (svolení tvůrců jako autorů).
f. Člověk vykonávající službu ve prospěch Celku tedy nemusí od druhých kopírovat, ani splňovat žádné cizí/vnucené/heteronomní/nepřirozené manipulující podmínky, které mu jednostranně určují druzí, a to zpravidla nikoliv ze svého zájmu o druhé či pro společným prospěch, ale ze svého vlastního strachu z konkurence či o své zisky, který je vede mít druhé jedince pod svojí kontrolou.
g. Člověk sloužící/pracující ve prospěch Celku udržuje harmonický = neutrální = vyrovnaný = spravedlivý = férový postoj a vztah ke svému vlastnímu bytí/životu jako k bytí/životu ostatních bytostí/lidí svého druhu. V tomto ohledu tedy nepovyšuje, ani neponižuje svůj vlastní život, svoje osobní potřeby, zájmy včetně práva na co nejpřirozenější projev svojí bytostné podstaty včetně zachování její celistvosti a nedotčené integrity (tedy vlastní blaho) nad blaho jiných bytostí stejného druhu a chová se tak, aby nepůsobil svými volbami a činy/skutky újmu sobě ani jiným (tedy Celku). V tomto jednotném, vyváženém, harmonickém (a tedy pro Život jako Celek prospěšném a spravedlivém duchu, který podporuje rozkvět Života na Zemi jako Celku) člověk dobrovolně jedná a činí jako by byl vším a podporuje vědomě prospěch a blaho Celku tím, že činí pro druhé/ostatní v rámci svojí práce/služby tak, jak by činil pro sebe sama a naopak s vědomím, že všichni tvoří jeden jediný Celek.
4. Základní vymezení pojmu společensky prospěšné služby člověka konané ve prospěch Celku podle přirozeného práva
a. Společensky prospěšnou službou jedince ve prospěch Celku obnáší:
i) Vědomě jít vlastním příkladem druhým lidem tím, že člověk sám za sebe žije v souladu s universálním (holistickým) přirozeným řádem Celku a jeho jednotnými principy a dále respektovat a rozvíjet klíčové hodnoty a kvality lidství včetně lidské důstojnosti, se kterou se pojí rovnocenně svobodné tvoření a výkon svých vrozených přirozených práv každého člověka plus jeho bytostná odpovědnost za toto své tvoření, kterým nesmí škodit jiné rovnocenné bytosti, se kterou tvoří bytostnou součást jednoho Celku. Neboť všichni lidé se přirozeně rodí svobodní a sobě rovní v lidské důstojnosti i přirozených právech a jsou nadáni rozumem, svědomím a mají spolu jednat v duchu bratrství. Neboť všichni lidé se přirozeně rodí svobodní a sobě rovní v lidské důstojnosti i přirozených právech a jsou nadáni rozumem, svědomím a mají spolu jednat v duchu bratrství.
ii) Dále lidi podporovat k tomu, aby v sobě dobrovolně probouzeli a rozvíjeli svoji přirozeně vyváženou bytostnou podstatu, její hodnoty a kvality včetně lidské důstojnosti, se kterými se pojí nejen přirozená práva člověka, ale i bytostná odpovědnost, kterou si člověk nese za porušování či odklon od universálního řádu bytí a jeho principů (díky čemuž se svojí vlastní vůlí jedince oddělil od jednotně prospěšné vědomé vůle Celku).
(iii) S tímto záměrem lidství je v plném souladu i společný cíl všech národů a států deklarovaný ve Všeobecné deklaraci lidských práv vyhlášená 10.12.1948 Valným shromážděním OSN, která spočívá:
“Každý jednotlivec a každý orgán společnosti maje tuto Deklaraci na mysli, se snaží vyučováním a výchovou rozšířit úctu k lidské důstojnosti člověka a jeho všeobecným přirozeným právům a svobodám a zajistit postupnými opatřeními vnitrostáními i mezinárodními jejich všeobecné a účinné uznávání a zachovávání jak mezi lidem členských států OSN, tak i mezi lidmi žijícím na území, jež jsou pod jejich pravomocí”.
Nic ve Všeobecné deklaraci nemůže být podle jejího čl. 30 vykládáno tak, jež by dávalo kterémukoliv státu, skupině či osobě jakékoliv právo vyvíjet činnost nebo se dopouštět činů, které by směřovaly k potláčení některého z práv či svobod v dané deklaraci uvedených.
b. Službou člověka konanou ve prospěch Celku nemá povahu či charakter:
- pouhé „demonstrace postoje či názorů“ (jako jsou „veřejné petice“, iniciativy atd.),
- ani adresné vyžádané osobní služby na míru jiným jedincem či jejich skupinou (tj. individualizované či na míru poskytované služby uzpůsobené požadavkům příjemce této služby),
- ani formu jakéhokoliv podnikání (tj. činnosti primárně vyvíjené za účelem dosažení co největšího osobního prospěchu či zisku),
- ani formu povinné služby poskytované neživými osobami – konstrukty bez osobní odpovědnosti (jako je např. stát, korporace, orgán, nadace, obecně prospěšná společnost atd.)
- ani formu veřejné služby, která nevychází ze skutečných potřeb lidí, z jejich vůle a souhlasu, která nebyla lidmi odsouhlasena, ale je nekonsensuálně lidem povinně nařizovaná, popř. je i právně regulovaná a podřízena heteronomním/ vnuceným/cizím/neautonomním pravidlům (které se vydávají a vynucují jedinci z jejich nepřirozené/umělé/nadřazené autority a postavení ve společnosti)
c. Z přirozené povahy “prospěšnosti služby ve prospěch Celku” se tedy přímo zapovídá poskytování této společenské či veřejné služby ve prospěch Celku v postavení jakékoliv “právní fikce/konstruktu/neživé formy”, jež je namísto tvůrce/skutečného vykonavatele činnosti právně odpovědná/ý. Současně pak platí, že se nesmí jednat ani o takovou formu či způsob výkonu činnosti, která by byla nelegitimní v tom, že by svojí formou či obsahem účelově službu ve prospěch Celku předstírala, anebo obcházela skutečný smysl/záměr služby konané ve prospěch Celku a fakticky sloužila jinému záměru (byť by se nazývala obecně prospěšnou, veřejnou či veřejnoprávní službou) či ve zjevný neprospěch většiny lidí v daném společenství (Celku), v jehož prospěch má být služba jedincem vykonávána.
5. Základní vymezení pojmu bytostného vztahu člověku k Celku podle přirozeného práva
Vztahem k Celku se rozumí Váš bytostný primární vztah k určité sjednocující bytostné podstatě (duchu), který Vás spojuje se sebou a druhým/i do určité jednotné společné vazby – Celku, jehož jste součástí a ke kterému aktuálně prožíváte tuto vazbu jako určitý materiální vztah, stejně jako ten druhý/druzí. Vědomým zharmonizováním tohoto svého konkrétního vztahu s druhým/i si současně v rovnováze vyladíte svůj současný bytostný vztah k Celku, který se do materiálního vztahu promítá a tvoří v něm děje, události, výzvy, disharmonie, které mají upozornit jeho strany na bytostnou potřebu něco ve svém vztahu k Celku skrze daný vztah vyladit, srovnat, vyvážit či vyrovnat (zharmonizovat) do souladu s fungováním universálního řádu bytí a jeho principů).
6. Jednotný záměr naplňovaný spoluprací a smluvní rámec spolupráce vymezený holistickým produktem
a. Jednotným záměrem služby konané ve prospěch celku je smluvní závazek stran, které tvoří určitý celek, řádně vzájemně spolupracovat na vědomé harmonizaci určitého vztahu k Celku v duchu pravdivosti, čestnosti, férovosti a celkové prospěšnosti primárně podle universálních principů, na kterých funguje holistická spravedlnost, a dále při dodržování (ii) hodnot, premis a kolizních pravidel v dohodě uzavřené pro tuto spolupráci.
b. S tímto jednotným záměrem spolupráce se pojí i společné a dobrovolné rozhodnutí/závazek poctivě vložit do společného vztahu (Celku) a spolupráce svoje vlastní lidské, odborné, kompetenční, věcné či finanční zdroje, a to ve vymezeném rozsahu (hodnotě), který je předem jasně pro obě strany vztahu vymezen na objednávce konkrétního holistického produktu, popř. bude tento rozsah (hodnota) dodatečně upravena na míru dle reálných skutečností a vůle všech ostatních dotčených účastníků zapojených do spolupráce při naplňování jednotného záměru.
c. Jakýkoliv holistický produkt rámcově a prakticky představuje specifický smluvní základ a rámec obsahu a rozsahu naší konkrétní spolupráce při naplňování jednotného záměru, který svým pojetím, rozsahem a obsahem a základní hodnotou vymezuje limity naší vzájemně prospěšné výměny konkrétních hodnot a jejich materiální transparentní vyjádření v kritériích rozhodných pro vyčíslení vzájemných investic/vkladů do dané konkrétní spolupráce.
d. Přijetím návrhu poskytovatele služby ve prospěch Celku na uzavření investiční spolupráce ve formě určitého holistického produktu, její příjemce/i současně vyjadřuje/í i svůj souhlas s převzetím svojí bytostné/vlastní odpovědnosti spolupracovat řádně na naplňování tohoto společného záměru spolupráce.
7. Hodnota služby člověka konané ve prospěch Celku včetně forem jejího legitimního oceňování
Hodnota služby člověka ve prospěch Celku se určuje jednak nezávisle na reálném výsledku spolupráce a dále závisle, tj. podle reálného výsledku stvořeného na jejím základě. A proto se oceňování hodnoty služby člověka ve prospěch Celku rozděluje min. na dvě základní složky, a to na základní vstupní hodnotu (se kterou se pojí reciproční spravedlivý příjem) a dále na reálnou hodnotu, která se odvíjí od skutečně vytvořeného výsledku v rámci této služby konané ve prospěch Celku (a se kterou se pojí Bonus podle skutečného výsledku).
a. Základní vstupní hodnota odráží hodnotu, kterou vkládá či poskytuje nezávislý člověk, jako svébytný jedinec (investující) ve prospěch jiného svébytného jedince či jedinců (příjemců), přičemž tato základní vstupní hodnota je prakticky hodnotou holistického produktu, která jednotně rámcově vymezuje rozsah základní investice/vkladu, kterou do vztahu (spolupráce) v jednotném záměru poskytnou všechny jeho strany nezávisle na konkrétním výsledku, který jejich vzájemná spolupráce ve prospěch Celku přinese. Základní vstupní hodnota každé strany tvoří její určitou vstupní investici či vklad do vztahu (spolupráce) s ostatními (Celku), jejíž návratnost z tohoto vztahu (Celku) má právo legitimně očekávat.
- Základní vstupní hodnotu u poskytovatele služby ve prospěch Celku představuje jeho celková kapacita (životní energie, lidská a odborná kapacita a vlastní know-how), tj. jeho tvořivá kompetence. Tato základní hodnota se přirozeně navyšuje o jeho vlastní výdaje, které ze svých zdrojů vloží ve prospěch Celku, jež představují jeho vstupní náklady do služby konané ve prospěch Celku.
- Základní vstupní hodnota příjemce/ů služby ve prospěch Celku tvoří také určitou vstupní investici či vklad investovaného do vztahu s poskytovatelem služby konané ve prospěch Celku (tj. spolupráce, jejímž předmětem je společné práce na vědomé (celistvé) harmonizaci vztahu příjemců podle holistické spravedlnosti). Tuto základní hodnotu vkladu příjemce/ů služby konané ve prospěch Celku tvoří hodnota ve formě peněz, a to kryjící minimálně vyrovnání investice/vkladu poskytovatele služby ve prospěch Celku ve formě jeho základní vstupní hodnoty.
- Tato základní vstupní hodnota ve formě základního vkladu/investice do spolupráce bude jejími stranami férově vyvažována a spravedlivě vyrovnávána podle reálného stavu vzájemného dávání a čerpání, kdy dávání bude recipročně a férově odpovídat přijímání (tj. proti legitimnímu dávání vstupní hodnoty jednou stranou do Celku jí vzniká legitimní přijímání od Celku). Legitimní přijímání dávajícího z Celku bude zajištěno reálně z prostředků vložených přijímajícím/i do Celku představujících jeho/jejich vstupní základní hodnotu jejich vkladu/investice do Celku.
- Vyplácení jedné strany proti jejímu dávání z prostředků vložených do Celku je legitimní, pokud přijímající strana/y vztahu předem souhlasí s provedením vkladu/investicí dávájící stranou a jejím čerpáním ve svůj vlastní prospěch. Proto recipročně souhlasí s tím, že z její základní investice/vkladu do Celku ve formě peněžních prostředků bude zase vyrovnána vstupní investice/vkladu dávajícího výměnou za jeho základní vklad/investici, kterou poskytuje v jejich vlastní prospěch.
b) Reálná hodnota vkladu/investice je složkou podmíněnou skutečně vytvořeným prospěchem. Proto reálná hodnota vkladu/investice v sobě spravedlivě odráží konkrétní výsledek vytvořený ve prospěch Celku při vědomé harmonizaci vztahu podle holistické spravedlnosti (nadhodnota). Tato nadhodnota se objektivně vyhodnocuje nejen z pohledu celkového prospěchu všech jako jednoho Celku, ale také z hlediska subjektivního, tj. vůči každé straně daného Celku zvlášť z hlediska jejího osobního vkladu/investice ve prospěch Celku a zpětného reálného výsledku, který bylo dosaženo v rámci spolupráce v její prospěch.
c) Bonus podle skutečného prospěchu pramenícího ze služby člověka ve prospěch Celku
Poskytovateli holistické služby ve prospěch Celku vzniká nad rámec vyrovnání jeho základní vstupní hodnoty vkladu/investice do spolupráce podle premisy spolupráce uvedené pod bodem a) “legitimní právo na vyplacení dodatečného bonusu podle skutečného prospěchu ze služby ve prospěch Celku, a to přednostně v penězích, jinak v jiné směnitelné formě”.
- Bonus podle skutečného prospěchu pramenícího ze služby člověka ve prospěch Celku zpravidla představuje nadstandardní odměnu podmíněnou vznikem určitého všeobecného přínosu či prospěchu pro Celek, jenž skrze svoji osobní službu ve prospěch Celku pomůže její poskytovatel vytvořit. Jasný výsledek (prospěch či neprospěch) je tedy viditelnou a objektivně vnímatelnou skutečností, se kterou se pojí vznik tohoto legitimního nároku člověka podílet se na tomto konkrétním prospěšném výsledku ve formě jistého vzájemně odsouhlaseného podílu na celkovém vytvořeném zisku ve prospěch daného společenství.
- Toto právo na bonus ve formě jistého podílu na reálně vytvořeného prospěchu vůči konkrétním stranám a jeho vyrovnání se opírá o přirozené právo podílet se legitimně na společně vytvořeném prospěšném výsledku vzájemné spolupráce (jako plnohodnotný partner a investor, který jej svým dílem = vkladem ve prospěch dané strany, jako současti Celku, pomohl stvořit). Hodnota Bonusu pro poskytovatele Služby ve prospěch Celku se určí podle konkrétního reálného výsledku procesu vědomé harmonizace vztahu podle holistické spravedlnosti vůči dané straně oproti stavu před vznikem spolupráce (který jí přinesl či nepřinesl vliv harmonizovaného vztahu podle holistické spravedlnosti ve formě určité hodnoty, přínosu či prospěchu).
d) Příjem na bázi členství v dobrovolné komunitě nebo klubu lidí podporujícího člověka při výkonu jeho služby ve prospěch Celku
- Příjem na bázi členství v dobrovolné komunitě nebo klubu lidí z daného společenství představuje pravidelný finanční příjem člověka za jeho pravidelně konanou veřejnou službu ve prospěch Celku, který mu plyne na základě smlouvy, jejímž předmětem je i sjednání pravidelných příspěvků či členství s určitou komunitou členů daného společenství, pokud bude při sjednání současně zachována či dodržena u všech zúčastněných jejich svobodná vůle/rozhodnutí/volba stát se dobrovolným přispěvatelem či členem určité platformy (např. společenství, komunity či klubu), stejně tak kdykoliv svoji dobrovolnou účast v dané platformě bez právní subjektivity ukončit.
- Vykonává-li člověk v rámci výkonu svého přirozeného práva dobrovolně a veřejně konkrétní hodnotnou práci/činnost ve prospěch ostatních lidí v daném společenství (tedy Celku) jako svoji osobní veřejnou službu, za kterou by byl v rámci osobní = privátní individualizované vyžádané služby jinému rovnocennému člověku v duchu reciprocity férově odměňován a vyrovnáván (tj. předmět jeho služby je jeho kompetencí a hlavním živobytím), může si daný člověk za/na výkon této veřejné služby ve prospěch Celku zajistit pravidelný férový reciproční příjem od komunity lidí či klubu v daném společenství, která jeho službu oceňuje, přijímá a dobrovolně podporuje jako členové jeho komunity či klubu v určité platformě existující bez právní subjektivity, (tj. právní fikce, že klub existuje nezávisle vedle daného člověka).
- Za provoz platformy/klubu je/jsou daný člověk či lidé poskytující veřejnou službu ve prospěch Celku plně osobně odpovědný/í s tím, že členové komunity či klubu mohou do dané platformy dobrovolně vstoupit a z ní vystoupit.
8. Vznik dohody o investiční spolupráci zaměřené na vědomou harmonizaci vztahu podle holistické spravedlnosti
a. Vztah zakládaný za účelem investiční spolupráce (tj. společné práce na naplňování jednotného záměru, jímž je vědomá harmonizace vztahu podle holistické spravedlnosti) vzniká s poskytnutím svého dobrovolného souhlasu se spoluprácí podle těchto jednotných základních hodnot, záměru, premis a principů platných férově rovnocenně pro všechny strany, resp. účastníky dané spolupráce.
b. Tento souhlas může buď vyplývat:
(i) z reálné dohody stran vycházející z reálného projevu vůle stran (tj. jejího svébytného rozhodování a reálného chování v daném vztahu), kterým daná strana vůči druhé či ostatním stranám stvrzuje svůj dobrovolný souhlas (tj. reálným plněním svého základního vkladu/investice do spolupráce, potažmo dalších smluvních závazků, které dobrovolně plní), anebo
(ii) z písemně uzavřené smlouvy, která uzavřena online nebo osobně bez ověření legitimity dané osoby a pravosti podpisu jednat ve prospěch jiného, než sebe sama.
(iii) z písemně uzavřené smlouvy, která je uzavřena osobně s ověřením legitimity dané osoby a pravosti podpisu jednat ve prospěch i jiného, než sebe sama.
9. Základní principy a pravidla týkající se reálného naplňování jednotného záměru naší spolupráce
a. Po zaplacení základní hodnoty holistického produktu ze strany jeho objednatele (tj. peněžité investice do spolupráce) do našeho vztahu, dochází k upřesnění termínu dodání, místa a konkrétní holistické činnosti v souladu s konkrétními skutečnostmi týkající se konkrétního vztahu, která má být vědomě harmonizován včetně dotčených účastníků. Holistická činnost se poskytuje a čerpá recipročně, tj. v takovém rozsahu, v jakém objednatel holistického produktu uhradil základní hodnotu kryjící praktickou realizaci holistické činnosti.
b. Poskytovatel holistické činnosti zajištuje reálné poskytování konkrétních činností jen do výše reálné hodnoty základní hodnoty holistického produktu, která vyvažuje reálnou investici/vkladu objednatele do spolupráce při jednotném naplňování záměru vědomé harmonizace vztahu holistického servisu, popř. jiné doplňkové činnosti, kterou poskytovatel servisu zprostředkuje jen po výslovné dohodě s příjemcem servisu a poskytnutím úhrady na její realizaci. Jakmile dojde k využití (spotřebování) zaplacené základní hodnoty holistického produktu, za kterou byla realizovaná dohodnutá činnost a plnění, dochází k řádnému naplnění Smlouvy o spolupráci, holistický servis se automaticky deaktivuje a Smlouva řádně zaniká. Objednatel obdrží oznámení (sms, emailem či jinou formou) o řádném splnění smlouvy.
c. Pokud bude chtít objednatel s ohledem na aktuální stav ve vztahu pokračovat dál ve společném naplňování záměru spolupráce a navýšit svůj peněžitou investici/vklad do spolupráce, je potřeba učinit novou objednávku holistického produktu a zaplatit jeho adekvátní základní hodnotu pro další pokračování ze strany poskytovatele holistické činnosti. Hodnota celkového investice/vkladu stran do dílčí spolupráce činí součet objednávek, které se týkají reálného naplňování záměru při vědomé harmonizaci daného vztahu.
d. K mimořádnému ukončení spolupráce dochází v případě předčasného ukončení holistického servisu, potažmo činnosti, v důsledku porušování praktického naplňování jednotného záměru pravdivosti, férovosti, poctivosti a prospěšnosti spolupráce při vědomé harmonizaci daného vztahu, a/nebo porušování dalších hodnot, premis a principů spolupráce uvedených v č. 1 těchto podmínek, anebo pro ukončení úhrad kryjících praktické naplňování záměru formou poskytování holistické činnosti a nákladů s ní spojených z rozhodnutí objednatele či poskytovatele, které má oporu v objednávce holistického produktu, smlouvě, potažmo v těchto podmínkách. Poskytovatel holistického produktu neodpovídá za nenaplnění jednotného záměru spolupráce, ani navazující důsledky vzniklé objednateli servisu v této souvislosti, pokud sám za sebe řádně dodal holistický produkt v objednaném rámci.
e. Dojde-li k přerušení či ukončení úhrad objednatele holistického produktu kryjících poskytování holistické činnost a plnění v rámci holistického produktu z důvodu jeho konkrétních výhrad a připomínek k poskytování holistických činností, má objednatel produktu má právo holistický produkt písemně reklamovat (nejpozději do 30 dnů) s tím, že uvede svoje konkrétní výhrady a zjištěné vady plnění tak, aby je poskytovatel servisu mohl uchopitelným způsobem přezkoumat a případně mohl prakticky zajistit i adekvátní dobrovolnou nápravu.
f. Pokud nedojde k jiné dohodě mezi poskytovatelem a objednatelem holistického produktu ohledně dalšího reálného naplňování jednotného záměru spolupráce, poskytovatel nebo objednatel mají právo odstoupit od smlouvy v případě, že došlo na jejich úkor ke vzniku prokazatelné újmy či škody nezanedbatelné výše, kterou způsobila druhá strana, která ji v přiměřené lhůtě dobrovolně na výzvu poškozené strany řádně nevyrovnala či nenapravila.
g. Výsledek ve formě konkrétního díla v rámci zaplaceného produktu obdržíte přednostně v dohodnutém termínu, jinak v termínu přiměřeném povaze a průběhu reálného naplňování jednotného záměru v rámci holistického produktu od připsání jeho úhrady. O dodání výsledku produktu, jakož i o zásadním průběhu jeho naplňování, budete informováni emailem.
h. Je-li jako výsledek dodáváno určité dílo či informační produkt (např. písemná smlouva, rozbor, doporučení, zápis z jednání, e-book atd.) prostřednictvím dálkového přenosu či online platformy, je jeho dodání řádně splněno, pokud získáte výměnou za svůj vklad/investici formou jeho úhrady reálnou možnost produkt použít či využít k účelu, ke kterému ze svojí povahy či charakteru slouží. Digitální obsah vyžaduje k plné funkčnosti, abyste disponovali odpovídajícím hardwarovým a softwarovým vybavením umožňujícím zejména otevřít a pracovat s dokumenty ve formátu pdf, přehrávat audiovizuální soubory atd. Součástí dodání produktu ani jeho zaplacené hodnoty už není zahrnuta služba ve formě podpory zaměřené na jakoukoliv instalaci software či aplikace umožňující přístup k produktu, ani nastavení její funkčnosti pro dodaný produkt.
ch. Kterákoliv strana může od spolupráce zaměřené na naplňování společného záměru v rámci holistického produktu jednostranně odstoupit v případě, že druhá strana tento jednotný záměr spolupráce řádně za sebe nenaplňuje a díky tomu nesměřuje viditelně vzájemně prospěšnému výsledku spolupráce.
i. Jakákoliv stížnost ke spolupráci nebo k jejímu praktickému naplňování v rámci daného holistického produktu, jež by nebylo v souladu s jednotným záměrem spolupráce, popř. holistickým produktem, je potřeba zaslat písemně druhé straně a jasně v ní formulovat, co se straně na spolupráci a jejím naplňování nelíbí a proč, aby mohla případně zjednat včas dobrovolnou nápravu stavu.
j. Tato kolizní pravidla mají charakter smluvního závazku a mají tak přednost před obecně platnými pravidly plynoucími z předpisů vydanými jinými osobami, které nejsou smluvními stranami.
10. Základní principy a pravidla platné pro všechny varianty komplexního holistického řešení ve formě retreatu (servisu s pobytem)
a. Objednatel holistického retreatu pod svojí odpovědností zajistí, aby jeho základní hodnota byla řádně jeho poskytovateli zaplacena před ujednaným termínem jeho zahájení, protože pokrývá realistické náklady na realizaci tohoto retreatu (servisu s pobytem).
b. Pokud není tato základní hodnota holistického retreatu nejpozději v den jeho zahájení uhrazena ani v hotovosti na místě k rukám jeho poskytovatele, nelze se účastnit tohoto retreatu a naopak.
c. Objednatel holistického produktu zajistí, aby nad rámec jeho základní hodnoty, každý jeho jednotlivý účastník řádně nejpozději do svého odjezdu za plnění, která čerpal během další či doplňková plnění ve svůj prospěch a dále za škody, které způsobil , za které poskytovateli ručí jeho objednatel.
d. Objednatel holistického produktu zajistí, aby účastník pobytu byl řádně informován o tom, že jeho retreat (servis s pobytem) mu může být bez kompenzace předčasně ukončen, pokud prokazatelně způsobí jiným lidem během retreatu nezanedbatelnou újmu či škodu a dobrovolně jí na žádost nenapraví či neodstraní.
e. V případě, že výsledek naší spolupráce budete subjektivně považovat za svůj úspěch či přínos, který nebude možné objektivně zhodnotit a převést na reálný zisk pramenící ze společně provedené úspěšné spolupráce a naší investice vkladů podle odst. 7, můžete svoji spokojenost s výsledkem ocenit nad rámec zaplacené základní hodnoty holistického produktu definující náš společný vklad do spolupráce a jeho přínosnost bonusem ve formě dobrovolného daru, který bude “osobním ohodnocením spokojenosti”. Bankovní spojení pro tyto účely je můj CZK účet: 3333666699/2010 (fio), IBAN:CZ1520100000002600603672, SWIFT/BIC KOD: FIOBCZPPXXX, nebo EUR účet: 3333666680/2010, IBAN: CZ98201000000033666680 , SWIFT/BIC KOD: FIOBCZPPXXX .
f. Tato kolizní pravidla mají charakter smluvního závazku a mají tak přednost před obecně platnými pravidly plynoucími z předpisů vydanými jinými osobami, které nejsou smluvními stranami.
11. Jednání o uzavření detailní písemné smlouvy o spolupráci k žádosti strany či stran, které chtějí vědomě harmonizovat svůj vztah
V případě, že Vám nestačí vzájemná shoda o těchto základních hodnotách a principech pro spolupráci a kterýkoliv účastník bude chtít se mnou či s druhými spolupracovat výhradně na základě detailně ujednaných podmínek, které budou všemi stranami stvrzeny v písemně uzavřené smlouvě (popř. při současném uzavření doložky mlčenlivosti apod.), je potřeba, abyste mi zaslali svoji písemnou žádost o zajištění písemného nastavení vztahu, výměny a spolupráce na svoji míru a také abyste se na tomto detailním vypracování smlouvy upravující nastavení vztahu a vzájemného plnění účastníky férově podíleli i určitým recipročním příspěvkem, který vyrovná tuto moji práci a vklad do nastavení spolupráce a posílení Vaší důvěry.
12. Jednání o uzavření detailní písemné smlouvy o spolupráci k mojí žádosti
Stejně tak budu-li mít v konkrétním případě spolupráce za to, že moje standardně nastavené vyvažování základní hodnoty mých produktů (odrážející moje reálné vstupní náklady a zdroje, jakožto mojí investicí/vkladem do naší spolupráce) mi nepřináší uspokojení, jako spravedlivé vyrovnání mého přínosu do naplňování záměru a cílů naší spolupráce, je potřeba, abych Vám zaslala svoji žádost o přenastavení dané hodnoty, kterou mi skrze peníze vyvažujete tento můj osobní vklad tak, aby toto přenastavení mezi námi odráželo reciproční vyváženost plnění z pohledu prospěchu, který naší spoluprací získáváte.